1 lutego 2018 roku oficjalne ruszył blockchain i wydobycie kryptowaluty FuturoCoin Krótkie przypomnienie głównych założeń Podaż FuturoCoin: Łączna ilość monet – 100 milionów – wszystkie zostaną wydobyte w czasie 10 lat 1.10% puli, czyli 10 milionów monet zostało rozdane partnerom na pozycji Royal Tutaj znakomite posunięcie ze strony Zarządu Futurenet  aby ograniczyć zbyt dużą podaż monet, a tym samym utrzymać  stabilność ceny na wysokim poziomie wszyscy partnerzy FutureNet którzy dostali w fazie PreMine te monety nie mogą od razu wypłacić 100% i wysłać na giełdę. Zostało to rozłożone w czasie 8 miesięcy i tak : Pierwszy miesiąc można wypłacić 30% przydzielonych monet. Drugi  i każdy kolejny miesiąc aż do 8 miesiąca po 10% przydzielonych monet czyli łącznie do dnia 2018-09-30 zostanie „uwolnione” każdemu użytkownikowi na pozycji Royal 100%.

  1. 20% puli czyli 20 milionów monet trafi do pakietów wydobywczych czyli tzw. „cloud mining”.

Skąd i na jakiej zasadzie będą tutaj przydzielane monety:  Jak możemy przeczytać w whitepaper właścicielem masternodów jest firma FutureNet co jest na stałe zawarte w kodzie źródłowym  tej kryptowaluty. Nagroda za wydobyty blok to 13.31811263 FTO   –  z czego 50 % nagrody trafia dla górników, a 50% nagrody czyli  6.659056315 FTO   jest przydzielane właśnie dla masternodów.  Kwota ta jest dzielona przez ilość wszystkich udziałów i rozdzielana proporcjonalnie z uwzględnieniem przelicznika jego mocy  np. pakiet za 100$ ma moc = 1, pakiet za 500$ = 7, a już pakiet za 10 000$ aż 180.W ten sposób przez okres 10 lat mamy zagwarantowane naliczenia na każdym pakiecie wydobywczym niezależnie kiedy i jakiej wielkości pakiet wykupimy co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ponieważ każdego dnia zwiększa się ilość wykupywanych pakietów podobnie jak to ma miejsce przy tradycyjnym wydobyciu „koparkami” fizycznymi kwota przyznawana za 1 udział będzie maleć, dopiero po 2 latach od startu kiedy pierwsze pakiety wygasną kwoty rozdzielane na poszczególne pakiety mogą być większe. PODSUMOWUJĄC: im szybciej wykupisz swój pakiet tym możesz liczyć na większe naliczenia.

  1. 70% puli czyli 70 milionów trafiło do tradycyjnego wydobycia koparkami typu Antminer D3

Wydobywać może każdy nawet nie zarejestrowany na portalu społecznościowym FutureNet co świadczy o pełnej decentaralizacji sieci FuturoCoina.

Na dzień 1 marca 2018 roku

 

naliczenia dobowe na poszczególnych pakietach „cloud mining”  kształtują się następująco

  • Pamiętaj, że powyższe obliczenia są ważne na tą chwilę . Liczba sprzedanych pakietów FuturoCoin ciągle się zmienia. Firma nie może zagwarantować, że otrzymasz określoną ilość FTO wymienioną powyżej w innym czasie.

Oczywiście, każdy może po prostu kupić monety Futuro na giełdzie. Pamietaj jednak o tym, że to nie to samo co wydobycie. Tutaj raz zainwestowane pieniądze obracasz przez dwa lata. A w zamian za to co minutę nalicza ci się cząstka futuro, nie martwisz się o konserwację sprzętu wydobywczego i rachunki za prąd.

Dostępność, użyteczność i cena FuturoCoin Zapewne ku zaskoczeniu wielu osób pierwszą giełdą na której pojawił FuturoCoin była nie giełda BitBay lecz Yobit.net. To tam właśnie możesz spieniężyć jak na razie swoje wydobyte coiny i tam również możesz nabyć coiny.
Na tej giełdzie można łatwo zarejestrować się pod tym linkiem : https://yobit.io/?bonus=RoEnh Yobit jest bardzo aktywną i zróżnicowaną giełdą kryptowalut. Posiada wiele możliwości i jest jedną z największych platform do handlu crypto. Część altcoinów które tam występują nie znajdziemy nigdzie indziej. Przyjazny użytkownikowi interfejs pozwoli Ci w prosty sposób zarządzać swoimi środkami oraz obserwować najważniejsze zmiany na giełdzie. Aby zapewnić odpowiednie standardy bezpieczeństwa, YoBit oferuje również specjalne kody używane przy depozycie środków oraz dwuskładnikową weryfikację Google. Debiut giełdowy kryptowaluta rozpoczęła z wysokiego „C” z ceną powyżej 30$ za 1 sztukę coina. Na dzień 1 marca cena ustabilizowała się na poziomie 0.00077 btc czyli około 8$, biorąc pod uwagę, że obecnie Rynek krypto znajduje się   w fazie korygującej jest to moim zdaniem bardzo dobry wynik. Trwają zaawansowane rozmowy kierownictwa FutureNet z innymi giełdami, aby ta kryptowaluta pojawiła się na bardziej znanych giełdach z dużą kapitalizacją rynkową taką jak np. Bittrex czy BitBay.net.

Platforma społecznościowa FutureNet oraz program reklamowy FutureAdPro są oficjalnie pierwszymi miejscami, gdzie już  honorowane są bezpośrednio  płatności FuturoCoin.

Tak więc od teraz można zakupić pakiety reklamowe podobnie jak miało to miejsce do tej pory za dolary  czy bitcoin także za futurocoin jak na prawdziwą kryptowalutę przystało.

Kolejnymi miejscami gdzie udostępniona zostanie możliwość płatności tą kryptowalutą będą firmowe restaurację we Lwowie i w Kijowie oraz w niedalekiej przyszłości w kawiarni w centrum Wrocławia gdzie trwają zaawansowane pracę nad przystosowaniem pomieszczeń:

  Przydatne linki i wyjaśnienia :   WhitePaper Futurcoin : https://futurocoin.com/download/FuturoCoin-white-paper-en-31.01.18.pdf   Kod źródłowy Futurocoin : https://github.com/futuro-coin/Futuro   Bezpośrednio ze strony: https://github.com/futuro-coin/Futuro-binaries  można pobrać portfel zewnętrzny (bardzo przejrzysty i wygodny w użytkowaniu), który umożliwi przechowywanie środków i swobodne przesyłanie kryptowaluty FuturoCoin.

 Rejestracji  do systemu Futuro.Network i zakupu swojego pierwszego pakietu wydobywczego dokonasz bezpośrednio z tego linku:  

System Futuro.Network oferuje nie tylko pakiety wydobywcze ale także bardzo bogaty program partnerski oferujący aż 7 bonusów ! m.in. – 10% prowizji za bezpośrednich poleconych –  Unilevel bonus do 10 poziomu w dół. –  30% z Matching bonus. –  Extra bonus dla aktywniejszych partnerów –  Program samochodowy. Szczegółowy opis i warunki jakie należy spełnić aby zakwalifikować się do danego bonusu znajdziesz na tej stronie : https://download.futurenet.club/futuro/FuturoNetwork_MarketingPlan_(PL).pdf Podsumowanie : Moim zdaniem premiera kryptowaluty wypadła bardzo dobrze. Już po kilku dniach od startu jest notowana  na giełdzie co nie jest wcale takie oczywiste dla konkurencji na rynku kryptowalutowym. Pojawiły się już pierwsze miejsca gdzie można płacić tą kryptowalutą, a właśnie o użyteczność i jak największą akceptowalność tutaj chodzi Biorąc pod uwagę, że to praktycznie początek, a dotychczasowe pomysły na rozwijanie całego biznesu wokół platformy FutureNet ich właścicieli były wręcz doskonałe,  pozwala mieć uzasadnioną nadzieję, że zarówno kurs FuturoCoina jak i użyteczność tej kryptowaluty będzie z miesiąca na miesiąc coraz większa. Osobiście liczę przynajmniej na 5-cio krotny wzrost jej ceny przed samym firmowym eventem który to został zapowiedziany na czerwiec tego roku w Krakowie.